O nas
Aktualności
Certyfikacja zawodu
Kursy
Studia podyplomowe
Szkolenia krótkie
Biegli Rewidenci
Akcja Bilans
Akcja Bilans budżet
Członkostwo w SKwP
Ubezpieczenie OC
Klub Księgowego
Klub Biur Rachunkowych
Kontakt
Kodeks Etyki
Firma Audytorska
Mapa Serwisu


Rachunkowość i podatki

konkurs KSIĘGOWI PRZYSZŁOŚCI
1 marca 2018 r. rusza III edycja konkursu "Księgowi
Przyszłości"

Księgowi Przyszłości to ogólnopolski, drużynowy konkursu wiedzy o rachunkowości. W czerwcu tego roku poznamy laureatów trzeciej jego edycji i nie będą to tylko księgowi. Kadry i płace, podobnie jak księgowość, stanowią nieodłączne elementy rozwoju przedsiębiorstw – małych i dużych, dlatego organizatorzy konkursu stworzyli nową kategorię właśnie dla specjalistów z tego obszaru.
Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o., producent oprogramowania enova365.

Zapraszamy do udziału! (więcej na www.ksiegowiprzyszlosci.pl)

Księgowi to nie tylko rozliczenia

Na przestrzeni ostatnich lat rola księgowego w przedsiębiorstwie zmieniła się znacząco i nadal będzie ewaluowała. Dziś to już nie tylko osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale także doradca, którego zadaniem jest gwarancja bezpieczeństwa finansowego firmy w zmiennym środowisku prawnym oraz wsparcie przy tworzeniu strategii
zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Konkurs Księgowi Przyszłości stawia zatem nie tylko na wiedzę z rachunkowości, ale także na umiejętność pracy w zespole, znajomość nowoczesnych technologii czy umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie te elementy stanowią cechy doskonałego księgowego, i tego właśnie kapituła konkursu szuka u przyszłych zwycięzców.

Nowa
kategoria: ekspert ds. płac i kadr

Najbliższe miesiące przyniosą również spore wyzwania w obszarach płacowo-kadrowych. RODO, e- teczki i ciągłe zmiany przepisów w Kodeksie pracy sprawiają, że również ten sektor będzie się w najbliższych miesiącach bardzo zmieniał. Tym bardziej że, wbrew niektórym prognozom, zawód „kadrowej” nie umarł, ale ewaluował w kierunku specjalizacji takich, jak rekruter, specjalista ds. kadr czy ekspert ds. płac. Kadry i płace, podobnie jak księgowość, stanowią nieodłączne elementy rozwoju przedsiębiorstw - małych i dużych. Organizatorzy konkursu Księgowi Przyszłości stworzyli nową kategorię właśnie dla specjalistów z tego obszaru. Podobnie jak w kategoriach księgowych, uczestnicy kategorii PiK, będą musieli skompletować drużyny, odpowiedzieć na pytania dotyczące naliczania płac i przepisów kadrowych oraz rozwiązywać przygotowane dla nich zadania.

Wiedza i
wypoczynek dla najlepszych

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bony na wakacje marzeń, vouchery na szkolenia czy nowoczesny sprzęt IT. Konkurs to również doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nowy potencjał dla rozwoju kariery.

Założenia konkursu

Uczestników konkursu czeka przejście kolejnych etapów testów online oraz przygotowanie krótkiej pracy półfinałowej. Najlepsze drużyny spotkają się w finale, który odbędzie się 18 czerwca 2018 r. w  Warszawie. Rejestracja drużyn konkursowych rozpoczyna się 1 marca 2018 r. i potrwa do zakończenia I etapu konkursu, a więc do 11 kwietnia 2018 r.

Szczegóły dostępne na stronie: STRONA KONKURSU

http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl

Zapraszamy do udziału!


poleć artykuł wersja do druku